×

PRP Dolgu ile Yüz Gençleştirme

Kanınızdan Gelen Güzellik

Platelet Rich Plasma yani PRP uygulaması medikal bir yöntemdir ve son zamanlarda sıkça tercih edilmektedir.

PRP Etkisi

PRP, bileşenlerine ayrılan kanın, trombosit hücrelerinin bulunduğu kısım ayrılarak ortaya çıkan zenginleştirilmiş jel ile birlikte hasar görmüş dokuları onarır. Vücudumuzda bir hasar oluştuğu zaman kan damarlar yolu ile ortama ilk olarak gelen hücreler trombositlerdir. Trombositler ortama granül adı verilen içeriklerini bırakarak aktive olurlar. Granüller birçok iyileştirici faktör içerir ve bu sayede iyileşme süreci başlamış olur. PRP ile trombosit hücrelerinden zenginleştirilmiş bir jel elde etmekteyiz.

Yaşlanma Belirtisi Gösteren Cilt

Zamanın oluşturduğu olumsuz etkiler yüzdeki derinin hasar görmesine sebep olur. Cilt nemini ve ışıltısını kaybetmeye başlarken aynı zamanda kırışıklıklar ve sarkmalar yüz bölgesinde oluşum gösterir.

PRP Uygulamasının Tercih Edilme Sebepleri

Zamanla yüz bölgesinin nemini ve canlılığını kaybetmesinde, ciltte kırışıklık ve çizgilerin oluşması durumunda, saç dökülmelerinde, ortopedik cerrahilerde tercih edilir.

PRP Uygulamasının Yapılma Aşaması

Öncelikle kişiden 8-10 tüp kadar kan alınır. Sonrasında bu kanlar trombositten ayrılarak zenginleştirilmiş jel elde edilir. Elde edilen bu jel deri altı enjeksiyon şeklinde uygulanır. Aynı zamanda lazer ve peeling tedavileri ile de birlikte kullanılabilir.

PRP Uygulaması Ağrılı Bir Süreç midir?

Ameliyat öncesi sürülen anestezik kremler sayesinde oluşan ağrı hissedilmeyecek derecede ve sinek ısırığı hissindedir. İşlem sonrası herhangi bir ağrı hissi oluşmaz.

PRP Uygulama Süresi

PRP uygulaması ortalama 30 dakika sürmektedir ve işlem sonrası normal günlük yaşantınıza hemen dönmeniz mümkündür.

PRP Uygulamasının Kalıcılık Etkisi

PRP uygulamasının etkisi işlemden 2-3 gün sonra kendisini ciltte nemlilik hissi ve ciltte parlaklık ile gösterir. Bu etkiler 3. haftadan sonra azalmaya başlayacaktır.

TOP