Damarsal Lezyon Tedavisi

Damarsal lezyonların tedavisi lazer ile mümkün müdür?

Bu tarz tedaviler bilinen diğer tedavilere göre daha hızlı ve etkili. Dokulara daha az zarar verir ve nispeten daha az ağrılıdır.

Damarsal lezyonların tedavisi lazer ile nasıl yapılmakta?

Yapılan bu tedavide amaç damardaki kanda bulunan kromoforlara (renkli maddeler) ulaşmaktır. Bu maddeler lazer ışınını emer, ısı sonucu damarsal yapı tahrip edilir.

Damarsal lezyonların tedavi adayları kimlerdir?

Kişide oluşan birçok damarsal patolojiler vardır ve bunlar lazer ile tedavi edilebilir. Farklı isimler altında toplanan tüm damarsal patolijiler ve sonradan oluşanların tedavi edilmesi mümkündür.

Damarsal lezyonların tedavisi hangi damarlara uygulanmaz?

Eğer damarlar varisleşmiş ise, kapakçıklarda yetmezlik var ise ya da toplar damarda tıkanıklık var ise tedavi uygulanmaz.

Damarsal lezyonların tedavisi kaç seans sürer?

Seans sayısı kişiye göre değişkenlik göstermekte. Doktor ile yapılan konsültasyon sonrasında ihtiyaç duyulan seans sayısı belirlenir.

Damarsal lezyonların tedavi süresi nedir?

Tedavi süresi kişiniin damar lezyon durumuna göre farklılık gösterir, buna görew 5 ila 25 dakika arasında seanslar uygulanabilir.

Damarsal lezyonların tedavisi ne sıklıkta tekrarlanmalı?

Özel bir durum olmadığı takdirde seans aralıları dört haftayı geçmemesi önerilir.

Damarsal lezyonlar tedavi sonunda tekrarlar mı?

Tedavinin yapılmış olduğu damarda lezyon tekrarlanması görülmez, ancak tedaviden bağımsız olarak yeniden oluşan pataklojik durumlar ile karşılaşılabilir.

Damarsal lezyonların tedavisi sonunda ne gibi sonuçlar beklenmeli?

Tedavi sonrasında uygulamanın yapıldığı bölgede kısa sürede geçen kızarıklıklar, ufak kabuklanmalar görülebilir. Cilt inceliğine göre hafif derecede yanıklar görülebilir. Oluşan kızarıklıklar kalıcı olmayıp zaman içerisinde kaybolmaktadır

TOP
Whatsapp Hattı
Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!