Dolgu Maddeleri

Dolgu maddeleri (Dermal Fillers)

Çevremizde oluşan farklı etkenlerden dolayı yüzümüzdeki dikey çizgi ve kırışıklıklar zaman içerisinde çoğaldığını fark ederiz. Bu çizgiler fazla güneş ışını, güneşe kısık gözlerle bakmak, çiğneme gibi farklı sebeplerden dolayı belirginleşmeye başlar.

Yüz cildi dolgun olduğu zaman daha sağlıklı ve genç görünür. Ciltteki hyalüronik asit içeriği azaldığında cildin su tutma yüzdesi de azalır. Kirli hava faktörü ve sigara içmek de Ciltteki dokular bütünlüklerini kaybederse kasların oluşturmuş olduğu bölgelerde kırışıklıklar oluşur.

Yüz bölgesinde yapılan dolgular cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Dolgu maddeleri (Restylane, Teosyal, Juvederm) nedir?

Dolgu maddeleri jel kıvamında, cildin hücre arasındaki dolgu maddeleri şeklindedir. Berrak ve kristal görünümündedir ve hayvansal madde içermez. Cilt dokusunun altında bulunan hyalüronik asit ile birleşince yeniden hacim oluşturur.

Dolgu maddesi dudakların, derin dikey çizgilerin ve yüzde bulunan kıvrımların iyileşmesinde kullanılan tedavi şeklidir. Sonuçlar uygulama sonunda hemen kendini göstermektedir.

Dolgu tedavisi sonrasında beklentilerim ne olur?

Dolgu madde tedavisi sonunda hemen sonuç görünür. Kısa sürede uygulama ve akabinde sosyal hayata geri dönüş sebebi ile öğlen yemek aralarında yaptıran hastalar çoğunluktadır.

Uygulamayı yapan kişinin tecrübeli bir doktor olmasına dikkat edilmelidir. Dolgu maddelerin etki süresi yapılan bölgeye göre 6-12 ay süreklilik göstermekte.

Dolgu maddelerin yan etkisi var mıdır?

Hyalüronik asit 90’lardan beri dünya üzerinde birçok ülkede güvenle uygulanmıştır. Bazı durumlarda uygulama yapılan bölgede birkaç saat süren hafif şişmeler görülmektedir. Dolgu maddelerine karşı alerjik reaksiyonlar çok nadiren görülür; oluşabilen hafif morluklara karşı makyaj kapatıcısı kullanılabilir. Dolgu maddesinin enjekte edildiği bölgede hafif kızarıklık, sertlik ya da kaşınma hissi belirebilir. Kullanmadan önce herhangi bir test uygulanmasına gerek yoktur.

Dolgu madde uygulaması ağrılı mıdır?

Dolgu madde uygulaması öncesinden anestetik etkisi olan bir krem yardımı ile uygulamanın yapılacağı bölge uyuşturulur. Bu şekilde ağrıyı hissedilmesi azalacak.

TOP
Whatsapp Hattı
Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!