Dövme Giderme Tedavisi

Günümüz yaşantısında dövme yaptırmak çok popüler bir noktaya gelmiş bulunmakta. İstatistiklere dönüp bakıldığı zaman dövme yaptıran kişilerin birçoğu ilk beş sene içinde dövmenin çıkarılması için yollar aramaktadır. Eskiye nazaran çok daha gelişmiş olan tedaviler ile dövmelere artık uzaklaştırılabiliyor.

Dövme silme tedavisi kaç seans yapılmalı?

Gerekli tedavi sayısı dövmenin büyüklüğüne ve boyanın işlediği derinliğe göre değişir. Normal bir süreç göz önünde bulundurulursa yaşlı yada güneş ışığından zarar görmüş olan deride, lezyonun tipine bağlı olarak aralık vermeden 5-10 seans gerekebilir.

Dövme silme tedavisi hangi aralıklar ile uygulanmalı?

Normal bir süreç izlendiği zaman, başlangıç tedavisini takiben 3 haftalık aralıklarla sürekli seanslar uygulanır.

Dövme silme tedavisi için kim uygun adaydır?

Aksi söylenmediği durumlarda derisi yıpranmış olan hastalar tedavi için uygundur. Tüm deri tiplerinde, kadın ya da erkek, herhangi bir yaşta olan hastalar tedavi edilebilr.

Dövme silme tedavisi ne kadar başarılı?

Sayılar ile ifade edilmesi zor olan başarı oranı aslında tamamen kişisel bir gelişme göstermektedir. Etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Dövme rengi, uygulayan kişinin tecrübesi, uygulama tekniği gibi sayılabilir. Bilinen, koyu renklerin açık renklere oranlar tedaviye çok daha iyi cevap vermesi

Dövme silme tedavisinin yan etkileri var mıdır?

Dövmeden kurtulmak gibi bir durumunuz olduğu kadar tedavi sonunda hypertrofik skar (yara izi) gelişme imkanı da olasıdır. Kişiye göre oluşumu değişkenlik gösterebilir.

Dövme silme tedavisi ağrılı mıdır?

Dövme yapıldığı zaman hissedilen ağrıdan daha ağrısız bir uygulama olduğu söylenebilir. Hastaların çoğunda orta derecede olarak nitelendirilebilen bir rahatsızlık hissi ifade edilebilir.

Dövme silme işlemi anestezi altında mı yapılır?

Bu tedavi boyunca anesteziye gerek duyulmaz. Çoğu vakada topikal anestezi dahi uygulanmaz.

Dövme silme tedavisi sonunda ne gibi sonuçlar beklenmeli?

Uygulama yapıldıktan sonra deride kızarıklık ve kabarma görülebilir. Bu tarz etkiler 15-30 saat içinde tamamıyle kaybolur. 1-2 gün sürece deride gerginlik hissedilebilir.

TOP
Whatsapp Hattı
Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!