Dudak Estetiği

Dudak hareketli ve yoğum damar yapısına sahiptir.  Hyaluronik Asit ile yapılana dudak dolgularında daha etkili sonuçlar elde edilmektedir. Üst dudağın tam ortasındaki alana dudak kalbi denilmektedir. O bölgeye kontur vererek daha estetik bir görünüm kazandırılmaktadır. Dudak dolgusu yöntemi, enjeksiyon ile gerçekleştirilen doldurucu bir tekniktir.

Dudak Dolgusu Nedir ve Neden Yapılır?

Baktığımızda üst dudak alt dudağa göre 1-2 mm ön tarafta yer almaktadır. Alt dudak ise üst dudağa bakılarak daha kalındır. Hyaluronik asit yardımı ile bu oran sorunsuz bir şekilde giderilebilmektedir.  Bu işlem lokal anestezi yardımı ile yapılmaktadır. Dudak dolgusu sonucunda ise daha estetik bir görünüm meydana gelir.

Dudak dolgusu, dudağın dolgunlaştırılması, şekillendirilmesi, kontur işlemlerinde, dudak kenarlarının sarkması ve barkod yani dudak üstü çizgilerin giderilmesi için kullanılan bir yöntemdir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işlemi oldukça hızlı yapılan bir işlemdir. Dudak çok hassas olduğu için ağrılar olabilmektedir. Bu yüzden genel anestezik etkisi olan kremler dudak çevrelerine sürülür ve 15 dakika kadar beklenilmesi gerekir. Son olarak da ince iğne ucu ile enjekte edilerek işlem sonlanmış olur.

Dudak Dolgusu Sonrası

Dudak dolgusu işleminde etki hemen fark edilir. İşlem sonrasında 2 saat kadar birşey yemek ya da içmek ve ruj sürmek yasaktır. İşlem sonrasında şişlik ve iğne giren bölgelerde morarma meydana gelir. Bu durum 2 gün sonra geçer ve artık dudaklarınız daha dolgun bir görünüme kavuşmuş olur.

TOP
Whatsapp Hattı
Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!