FUE Yöntemi

Fue yöntemi cerrahi bir operasyon olmadığından dolayı hastalar tarafından daha rahat karar verilen yöntemlerden biridir. Ülkemizde fue 2004 yılında uygulanmaya başlanmıştır. Fue yönteminde saç kökleri özel uçlu mikro motor ile tek tek alınarak saçsız bölgeye nakledilmesi yöntemidir.

Fue ile saç ekimi lokal anestezi altında yapılan bir yöntemdir. Yapılan anestezi sadece bölgeye uygulanır. Ağrı hissi sadece anestezi esnasında duyulur ancak dayanılmayacak derecede değildir ve geçici ağrı hissidir. Bilinciniz açık bir şekilde uygulanan yöntemde her aşamayı ağrı hissi duymadan fark edebilirsiniz. Her kişinin saç yapısı farklı olduğundan dolayı kişiden alınan kök sayısı da farklılık gösterir. Bu sebeple alınan sonuç kişiden kişiye göre değişir.

Fue saç ekimi yöntemi ile hastalardan bir seansta ortalama 2000 ile 4000 greft (bazı enselerde rakam düşebileceği gibi bazı enselerde de bu rakam artar) rahatlıkla alınabilmektedir. 1 greft saç ortalama 2- 2,5 saç teli kabul edilir. Bu da hastalara 4000 – 10000 saç teli olarak geri dönmektedir.

Fue ile kesi ve dikiş izi olmadan saçların oluşumu sağlandığından hastalar tarafından rahatlıkla tercih edilen etkili bir saç ekim yöntemidir.

TOP
Whatsapp Hattı
Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!