Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma işlemi çok kısa bir sürede yapılan cerrahi bir işlemdir. Kaşlar, bazı sebeplerden dolayı zaman içeresinde bulunduğu pozisyondan aşağı doğru sarkabilir. Sebeplerden bazıları; dokularda oluşan gevşeme, yerçekimin etkisi, yaşın ilerlemesi olarak sıralanabilir. Bu durumların dışında genetik olan yüz hatları veya yüz felci gibi hastalıklar sonrası da görüşü engelleyen durumlarda da kaş kaldırma işlemi ile başarılı sonuçlar elde edilir.

Kaş kaldırma işlemi ile yüzde oluşan kızgın, üzgün görüntü ve yorgun ifade toparlanır, yerini canlı ve diri bakışlar alır. Yatay olarak oluşan çizgi ve kırışıklıklar yerini genç bir görüntü alır.

Kaş kaldırma ameliyatı tek başına yapılabilir mi?

Ameliyat kendi başına da uygulanabilen bir işlem olduğu gibi genellikle başka yüz ameliyatları ile de kombine edilir. Ameliyat kombinasyonları alın germe, göz kapak ameliyatı (blefaroplasti ameliyati), üst yüz germe işlemi ile yapılır. Bu kombinasyonların arasında en sık tercih edilen alın germe ile olan kombinasyondur. Kaş kaldırma işlemi yapılırken, alın germe işlemi ile daha canlı ve kırışıksız bir görüntü elde edilir. Kaşların pozisyonu ile ilgili bir sıkıntı ve sarkma yok ise alın germe işlemi yapılmadan kaşların sadece dış kenarları kaldırılır.

Ameliyatta ne tür anestezi kullanılır?

Kaş kaldırma işlemi herhangi bir kombinasyon olmadan yapılacağı zaman lokal anestezi altında yapılması uygundur. Kişinin isteğine ve doktorunuz ön görürse, hafif bir sedasyon uygulanması mümkündür.

Kaş kaldırma ameliyatı ne kadar sürer?

Ameliyat sadece kaş kaldırma işlemi ise yarım saat gibi bir süre içinde işlem tamamlanır. Eğer alın germe gibi başka bir işlem ile kombine edilirse 1-1,5 saat kadar sürebilir.

Kaş kaldırma ameliyat süreci nasıl gerçekleşir?

Ameliyat açılan minik kesiler ile gerçekleşmekte. Bu kesiler saçların arasından yapılır ve kaşların altındaki dokular yukarı doğru çekilir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci çok hızlıdır ve kişinin sosyal hayatını etkilemez. Kaş kaldırma işlemi saçlı derinin içinden yapıldığı için kesilerin yeri dışardan belli olmaz. Hasta iki günlük süre sonunda banyo yapabilir.

Kaş kaldırma ameliyat sonrası nelere dikkat edilmeli?

Kaş kalsırma ameliyat sonrası şişliklerin azalması için doktorunuz bandaj ya da yüz korsesi kullanılmasını önerebilir. İyileşme 5-10 gün içeresinde tamamlanır. Gerektiğinde kapatıcı kullanılabilir. Oluşturulan kontrol randevusunda doktorunuz kaş kaldırma ameliyat sonrası dikişleri alır.

TOP
Whatsapp Hattı
Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!