Mezoterapi

Cerrahi operasyon ve lazer, deriyi yıkıma yol açarak yenilemeye olanak sağlar. Fakat mezoterapi bunlara alternatif olarak geliştirilmiş bir uygulamadır.

Mezoterapi uzun yıllardan beri uzmanlar tarafından uygulanan bir yöntemdir. Mezoterapi yalnızca deri yenilenmesi ile ilgili değildir. Adet öncesi ağrılarda, spor yaralanmalarında, kas spazmlarına, eklem ağrılarına kadar birçok alanda kullanılan bir tedavidir.

Ancak mezoterapi ülkemizde genel olarak yüz gençleştirme ve selülit giderme işlemlerinde uygulanan bir tedavi yöntemidir.  Mezolifting deriyi gençleştirmeye yönelik amaçlara hizmet eder. Bu amaçla vitamin, aminoasit ve mineraller deri altına enjekte edilir. Bu şekilde derinin elastikiyeti artar ve deride gençleşme meydana gelir.

Mezoterapi deriyi gençleştirme konusunda oldukça etkilidir. Yüz ve boyun bölgesi olmak üzere birçok bölgede sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. 2-3 seans sonunda etkiler görülmeye başlar. Seanslar genel olarak haftada 1 olarak uygulanır.

Uygulama esnasından sadece iğne batma ağrısı hissedilir. Bunun içinde uzmanlar genel olarak aneztezik bir krem uygulamaktadır.

Yüz uygulamasından 4 saat sonra makyaj yapılabilir. 5-6 saat kadar yüzümüzü çok sıcak su ile yıkamamız gerekir.

TOP
Whatsapp Hattı
Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!