Mini - Abdominoplasty

Mini karın germe ameliyatı (Abdominoplasti ameliyatı)

Karın Gerdirme Ameliyatı nedir?

Karın germe ameliyatı aslında büyük sayılan plastik cerrahi ameliyatlar arasında sayılmaktadır. Ancak bazı durumlarda hastanın sadece karın bölgesinde şekil bozukluğu bulunmaktadır. Buna bağlı olarak da daha küçük müdahale ile düzeltme yapılabilmektedir.

Böyle durumlarda mini karın germe ameliyatı hastalara tavsiye edilir. Bu ameliyat ile karın bölgesinde olan sarkma toparlanır.

Mini karın germenin diğer uygulamadan farkı nedir?

Bu uygulama kişinin sorunu minimum düzeyde ve göbek deliğinin altında kalan bölümde sorunu olduğunda uygulanır.

Mini karın germe başka ameliyatlar ile kombine edilebilir mi?

Evet, bu ameliyat başka ameliyatlar ile kombine edilebilir. En çok liposuction (yağ alma) ameliyatı ile kombine edilir. Bu işlemler birlikte yapılması durumunda birbirini ve iyileşme sürecini etkilemez.

Mini karın germe ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 

Karın germe ameliyatın sonuçlarının ömür boyu kalıcı olduğunu unutmamak lazım. Bundan sonraki hayatta beslenme şekline çok dikkat edilmesi gerekir. Vücut, kilo artışları tarafından olumsuz etkilenebilir. Hamile kalmak isteyen kadınlara bu ameliyat pek önerilmez.

Mini karın germe hangi sorunlara çözüm değildir?

Bu ameliyatı kilo vermek amacı ile yapılması pek tavsiye edilmez. Aynı zamanda karın bölgesinde özellikle hamilelik döneminde oluşan çatlaklara bir faydası bulunmaz.

Ne tür anestezi uygulanır?

Mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında uygulanmaktadır.

Mini karın germe ameliyatı ne kadar sürer?

Yapılacak olan ameliyatın süresi 2 saat içinde tamamlanmakta. Doktor gerek duyarsa, bir gece hastanede kalınır.

Mini karın germe ameliyat sonrası neler olacak?

Ameliyat sonrası bandaj ya da korse ile karın bölgeniz sıkı tutulacaktır. Ameliyat sonrası ilk 24-48 saat gerginlik ve ağrı hissedilebilir, genellikle üçüncü gün bu hisler azalacaktır. Doktor kontrollerinize göre 2-3 hafta sonrası günlük yaşantınızın hızına tekrar kavuşabiliyorsunuz. Skarlar (yara izleri) başlangıçta pembe ver sert görünürken, zaman içersinde silikleşmeye başlayacaktır.

TOP
Whatsapp Hattı
Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!