Saç Simülasyonu

Saç simülasyonu adı verilen işlem saç dövmesi olarak da bilinen cerrahi olmayan kellik gideren bir işlemdir. Dünyanın her yerinde kullanılır genelde Scalp Micropigmentation olarak bilinir.Yöntemin ayrıntıları ise saç kökleri ve kıl kökleri taklit edilir, kellik görülen yerlere epidermal mikropigmentasyon yöntemiyle ekleme yapılır. Kullanılan yöntem bir saç ekim yöntemi değildir. Saç ekim işleminde ortalama 1 yıl kadar beklemek gerekli olurken saç simülasyonu işleminde saç pigmentasyonu ortalama 1 saat içinde renk değişikliği gösterir.

Saç Simülasyonu Ne Kadar Kullanılabilir?

Saç simülasyonu kullanılan son derece kaliteli boyalardan oluştuğu için kişinin cilt yapısı ve yaşam tarzına bağlı olarak 3-5 yıl arasında dayanıklıdır.

Saç Simülasyonu ile Saç Ekimi Arasındaki Bağlantı

Saç simülasyonu saç ekimine alternatif bir yöntem olarak değil aksine birbirine yardımcı bir işlem olarak görülebilir. Saç ekimi yapıldıktan sonra seyrek kalan yerler hala mevcutsa eğer ara boşlukları saç gölgelendirme gibi duran saç simülasyonu yöntemiyle doldurulabilir. Saç gölgelendirme olarak da değerlendirilebilir.

Saç Simülasyonu Can Yakar mı?

Her türlü işlemde ağrı eşiği kişiden kişiye elbette değişiklik gösterir. Saç simülasyonu işleminden önce saç derisi lokal anestezik kremlerle biraz uyuşturulur. Tabii bu işlem scalp derisinin inceliğine göre bir miktar ağrı hissedilebilir.

Saç Simülasyonu İşleminde Kullanılan Dövme Boyası Mıdır?

Bu işlemde kullanılan boya çeşidi kesinlikle saç dövmesi boyası değildir. Saç simülasyonu için özel üretilen kaliteli boyalardandır. Çünkü bilindiği üzere dövme boyası zaman içerisinde renk değişimi geçirirler. Bu yüzden bu işlem için üretilen boyalar renk değişimi geçirmeyen kaliteli yapıda saç pigmentasyonu değiştiren özel boyalardır.

Saç Simülasyonu Süreci

İşlem öncesi saç simülasyon uzmanı uygulamayı yaptırmak olan kişi ile bir sohbet gerçekleştirir. Kişinin beklentileri ihtiyaçlarını bilmek ve kişiyi tanımak uygulamayı doğru yapmak adına.Bu sohbeti önceki uygulama görselleri ve videolar da destekler. Karşılıklı anlaşıp karar verildikten sonra bilgisayar ortamında kişinin saç ve cilt analizi yapılır. Anestezik krem yardımıyla saç derisinde uyuşturma yapılır.

Özel olarak geliştirilmiş B.C.N.T adı verilen saç simülasyonu şampuanı ile yıkanır. Kişinin saç ve cilt analizine uygun saç simülasyon boyası hazırlanır. Kişinin saç tasarımı onayı alındıktan sonra yapılır. Özel geliştirilmiş saç simülasyon cihazı ile boya saç derisine minik hareketlerle işlenir. Kişinin cilt yapısına bağlı olarak işlem ortalama 3-4 saat sürebilir. İşlem sonrasında özel bakım jelleri kullanıldığında yapılan işlemin kalitesi artırılabilir.

Saç Simülasyonu Sonrası Süreç

Saç simülasyonu sonrası süreç ilk 1-2 gün biraz kafa derisinde şişlik olabilir sonrasında ilk 1 haftada da uygulama bölgesinde kabuklanma ve hafif dökülmeler olabilir. Oluşan bu kabuklanmalar kesinlikle sökülmemelidir. Sonrasında uygulama sonrasındaki 4 hafta boyunca güneşe çıkmak ve solaryuma girmek sakıncalı olabilir. İşlem sonrasında ki ilk 1 hafta aşırı terleten sporlar, kozmetik ürün kullanımından da kaçınılması gereklidir. İşlem sonrasında verilen bakım losyonu günde 1 defa kullanılmalıdır.

  • Saç Simülasyonu Sonrası Banyo
  • Saç simülasyonu işlemi sonrasında suyun ılık olması kuralıyla duş alınabilir.
  • Saç Simülasyonu İşlemi Sonrası Boya Kullanımı
  • Saç simülasyonu işlemi sonrasında saçlarınızı tabii ki boyatabilirsiniz. Sadece işlem yapıldıktan ortalama 3 hafta kadar sonra boyatmanız önerilir.
TOP
Whatsapp Hattı
Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!