Sakal ve Bıyık Ekimi

Bıyık ve Sakal Ekimi Yapım Aşaması
Saç ekim işlemlerinde olduğu gibi bıyık ve sakal ekimi de FUE tekniği ile yapılmaktadır. Yani sağlayıcı bölgeden alınan kıl köklerinin, bıyık ve sakal bölgesinde gerekli yere ekilmesi ile yapılır.

Kimlere Yapılması Uygundur?
İlaç tedavisi olmayan veya ilaç tedavisi sona ermiş, ağır bir hastalığı olmayan tüm erkeklere uygulanabilmektedir.

Ağrılı Bir İşlem midir?
Lokal anestezi altında uygulandığından dolayı ağrı hissedilmez.

Ekilen Sakal ve Bıyık Görünümü Doğal mıdır?
Normal sakal ve bıyık yapısını bozmadan gürleştirme ve daha sık gösterme adına yapılan bir işlem olduğundan dolayı sonuçta tamamen doğal bir görünüm oluşur.

Ekilen Tüm Kıllar Etkili Olur Mu?
Bu konu derinin kılı tutmasına bağlıdır. Bazı kıllar tutunabilir bazı kıllar zaman içinde yeniden dökülebilir. Fakat ekilen kıllardan büyük bir çoğunluğu tutunur ve işlem başarılı olur.

İşlem Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ekim işleminden önce kan sulandırıcı ilaçlar ve tütün ürünleri kullanılmamalıdır. Çünkü bu durum işlem etkisini olumsuz yönde değiştirebilir.

İşlem Sonrası Yapılması Gerekenler
İşlemden sonrası uygulama alanı yıkanmamalıdır. Buna ek olarak parfüm, tıraş losyonu gibi kimyasal içerikli maddeler kullanılmamalıdır. Yeni ekim yapılan bölge hassas olduğu için, iyileşme dönemi tamamlanmadan sakal ve bıyıklar kesilmemelidir.

Ekilen Kıllar Uzama Sağlar Mı?
Ekilen kıllarında canlı ve aktif kıl köklerinin olması ve deri tabakasında da canlılıklarını devam ettirdikleri için diğer kıllarla birlikte uzarlar.

Uzayan Kılların Tıraş Edilmesinde Sakınca Mı?
Ekilen kılların diğer sakal ve bıyıklardan bir farkı yoktur ve bu sebepten dolayı da tıraş edilmesinde hiçbir sakınca yoktur.

TOP
Whatsapp Hattı
Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!