Yüz ve Boyun Germe

Yüz ve boyun germe ameliyatı

Yüz ve boyun germe ameliyatı kişilerin yüz hatlarında gevşemiş ve yerçekimi sebebi ile sarkma yapmış olan derinin alınıp daha genç ve diri bir görünüm kazandırılmasıdır. Yaşlandırmayı durdurma gibi bir etkisi olmadığı halde cilde daha genç bir görüntü sağlar.

Yüz ve boyun germe ameliyatı nasıl yapılır?

Yaşlanma ve yer çekimi etkisi ile bollaşan ve sarkan deri uygun yerlerden kesilir ve yüzün yan taraflarından arkaya ve/veya yukarı doğru çekilir ve gerginlik verilir. Fazla olan deri kısımları da çıkarılır ve deri dikilir.

Yüz ve boyun germe ameliyatı sonrası skar (yara izi) kalır mı?

Ameliyat sonrası yüzün bazı bölümlerinde görülebilen incecik bir skar oluşabilir. Bu skar saçlı deri içinden başlar, kulak bölgesinde kulak önüne geçer ve sonra tekrar saçlı deri içine girer. Kulak önü ameliyat izinin görülebileceği tek alandır. Bu yüzden bu bölge dikildiği zaman çok ince iplik kullanılır.
Yüz ve boyun germe ameliyatı sorası ne zaman normal hayata dönülür?

Genel gözlem içerisinde, hastaların çoğunluğu ameliyattan 2-3 hafta sonra işine döndüğü bilinmektedir. Oluşan morluk ve şişlikler bu süre içinde iyileşecektir. Önemli randevular 4-8 hafta sonrasına alınması tavsiye edilir.

Yüz ve boyun germe ameliyatı başka ameliyat ile kombine edilebilir mi?

Bu ameliyat tek başına yapıldığı gibi başka ameliyatlar ile de kombine edilebilir. Genelikle tercih edilen ameliyatlar: alın germe, göz kapağı ameliyatı veya burun estetiği ameliyatı.

Yüz ve boyun germe ameliyatı kimin için uygundur?

Yüzdeki sarkan deriden rahatsız olan kişiler bu ameliyat için uygundur. Genellikle 60 yaş üstü kişiler bu ameliyatı tercih ediyor. Yüz derisi elastik ve kemikleri güçlü olan kişiler daha uygun adaydır. Her ne kadar kişiye yeni, sağlıklı ve diri bir görünüm sağlasa da cilt zaman içerisinde yine yer çekimi ile sarkmaya başlayacaktır.

Yüz ve boyun germe ameliyatında oluşabilecek olumsuzluklar nedir?

Her insanın, özelikle ileri yaştaki hastaların iyileşme hızları ve fiziksel reaksiyonları aynı şekilde gelişmez. Deri altında kan toplanması, yüz kaslarında geçici hasar, enfeksiyon gibi durumlar ile karşılaşılabilir. Sigara içen hastalarda iyileşme süreci yavaşlayacaktır ve sigaraın bırakılması önerilir.

Yüz ve boyun germe ameliyatı ne kadar sürüyor?

Eğer bu ameliyat başka bir ameliyat ile kombine edilmeyecek ise, 3 saat sürebilir.

Ne tür anestezi uygulanır?

Yüz ve boyun germe ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır.

Yüz ve boyun germe ameliyatı sonrası neler olacak?

Ameliyat sonrası oluşabilecek ağrılar için doktor ağrı kesici önerebilir. Yüz derisi ilk zamanlarda hissiz ve şiş gelebilir. Bu durum morluklar ile beraber birkaç haftada normale dönecektir. Ameliyat sonrası 5. gün dikişlerin bir kısmı alınır. Saçlı deride iyileşme biraz daha uzun sürebilir.

Yüz ve boyun germe ameliyatı tekrarlanması gerekir mi?

Hastaların çoğunluğu tek ameliyat ile istedikleri yüz gerginliğine ulaştıkları için ikinci bir ameliyata gerek duymadılar. Ancak doktor ile yapılacak görüşme sonunda cildin yaşlanma hızına göre belki 5 ila 10 sene içinde ikinci ameliyat uygun görülür.

TOP
Whatsapp Hattı
Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!